Mikrofon nie gryzie

 

Mikrofon to bardzo fajne narzędzie. Dzięki niemu można zwrócić się bezpośrednio do większej grupy osób, np. wszystkich zaproszonych na uroczystość gości, nie zdzierając przy tym gardła. Mikrofon w ręku zwraca uwagę na mówiącego i akcentuje znaczenie wypowiedzi stawiając mówcę w centrum wydarzeń.

Praca z mikrofonem to jedna z podstawowych czynności, którą wykonuje osoba, której powierzyliście sprawowanie pieczy nad przebiegiem Waszej imprezy.

Bardzo miłym akcentem i pewnego rodzaju urozmaiceniem jest sytuacja kiedy to WY postanawiacie choć na chwilę stanąć za sterami i zwrócić się przynajmniej w kilku słowach do swoich gości. Powodów, by to zrobić jest naprawdę wiele.

Chcecie powitać przybyłych? Mikrofon jest Wasz! Chcecie komuś za coś podziękować? Proszę bardzo! Chcecie zaśpiewać?! Ekstra.

Skoro masz coś do przekazania byłoby świetnie, gdyby Twój “trud” nie poszedł na marne i każdy mógł usłyszeć to co masz do przekazania. Mikrofon to nie jest idealne urządzenie i wymaga przestrzegania kilku, bardzo prostych zasad. O ile osoba, którą zatrudniliście na swoją uroczystość powinna mieć je w “małym palcu” to dla Ciebie może to być pierwszy raz, kiedy trzymasz w dłoni mikrofon. Spokojnie, to nic trudnego.

Przeczytaj poniższe rady, a z pewnością będzie Ci łatwiej stanąć przed mikrofonem.

1) Mówisz, a nie słychać Cię z głośników? Prawdopodobnie przełącznik na mikrofonie jest w pozycji “OFF”. Daj go na “ON”.

2) Mów głośniej niż Ci się wydaje. Łatwiej ściszyć mówiącego niż podgłośnić.

3) Staraj się trzymać mikrofon blisko ust.

4) Mówiąc przez mikrofon nie stój bezpośrednio przy głośniku.

5) Nie denerwuj się podczas przemowy. Mikrofon to tylko kawałek plastiku i metalu. To co masz do przekazania równie dobrze możesz napisać i przeczytać.


Warning: Undefined variable $meta_text in /home/users/mafifurach/public_html/efbe/wp-content/themes/efbemusic/elements/content-single.php on line 42